podkarpackie tez leży, dzisiaj nic sie nie udało zrobic? serwery przeciązone ha smiech na sali , przecież z góry było wiadomo ile urzadzeń będzie sie łączyc z serwerami i tyle się łączy ani więcej ani mniej, więc o co chodzi???
|
|
na Podlasiu udało mi się wczoraj w nocy ok 2 zrobić synchronizacje mam punkty adresowe ale jak rozmawiałem z pania z gminy są to stare punkty bez poprawek które nanosili oni w gminie a na dodatek do połowy swoich obwodów spisowych nie mam map GPS a pozostałe są tak nie wyraźne że nawet ciężko dopatrzyć się jakiegokolwiek budynku po przybliżeniu; i lider powiedział mi dziś aby dać sobie spokój z obchodem na dziś i nie robić żadnych synchronizacji
|
|
Małopolskie również leży! Nie mozna nawet ściągnąć aktualizacji ani synchronizacji.
|
|
udało mi się zrobić synchronizację ale punktów i tak nie ma, także chyba trzeba sobie na dziś odpuścić, rano wstanie nowy dzień oby lepszy dla rachmistrzów
|
|
w łódzkim do tej pory nie można pobrać punktów adresowych.
Robiąc synchronizację wyświetla się komunikat: WYSTĄPIŁ BŁĄD 503. BŁĄD KOMUNIKACJI Z SERWEREM ADYS.
Chce tylko wspomnieć, że jest godzina 20:04.
|
|
Mi po calym dniu prob (nie przesadzajac ze 100) w koncu sie udalo o 19, tylko jeden maly problem widze ze punkty ktore sa naniesione na mape nijak sie maja do faktycznych adresow, skad ten wniosek? otoz chyba wiem w ktorym miejscu moi sasiedzi mieszkaja?
|
|
Czy ktoś wie, ile zarobimy netto za gospodarstwo w spisie rolnym i za obchód przedspisowy???
|
|
z tego co mi wiadomo to za obchód przedspis 500 zł a za pojedyncze gospodarstwo czyli dobrze wypełnioną ankietę 35 zł, wszystko oczywiście brutto niestety, czyli w rzeczywistości sporo mniej
|
|
Też jestem rachmistrzem i mam podobne problemy, nie idzie w ogóle zaktualizować oprogramowania do wersji ostatecznej żeby przejść z tej testowej na tą przeznaczoną na obchód przed spisowy, nie mówiąc już o tym że nie można dokonać synchronizacji, żeby pobrać punkty adresowe. Totalna porażka z tymi terminalami!!
|
|
mam tą samą sytuacje, mam adresy, które nie pokrywają się z rzeczywistymi, wieczorem sprawdziłem ok 10 mieszkań z czego połowa miała inny nr, kilku w ogóle nie było itd itp czyli dane nie pokrywają się z tymi które powinny być od gminy, poza tym moja mapa jest albo niewyraźna albo wcale jej nie ma... tylko szare tło i stawiałem chorągiewki "byle gdzie ", bo widziałem tylko szare tło i moją pozycję. po 2 godzinach męczarni dałem spokój ze spisem, synchronizację robię kilkanaście razy na godzinę od godziny 8.00, w chwili kiedy piszę ten post jest godzina 21.18 a mi tylko raz udało sie zrobić tą synchronizację...łatwo policzyć że próbowałem może kilkaset razy... może 200 może 300 raz pojawia się błąd 4, potem błąd 504, 503 , czasami urządzenie całkowicie sie zawiesza i trzeba je resetować. czyli krótko mówiąc : jedna wielka KLAPA !!! śmiech na sali... PORAŻKA, zmarnowałem cały dzień, zrobiłem 50 km na nic ! ps. zapomniałem dodać że mapę czytelną mam w obwodzie gdzie nie mam spisu...a tam gdzie mam jest tak jak pisałem - nieczytelna lub wcale jej nie ma pozdrowienia dla GUS i twórców oprogramowania |
|
Unikajcie resetu urządzenia. Czekajcie do skutku, bo po resecie mogą zniknąć wszystkie wprowadzone dane. Dzisiaj ani razu nie dało się zsynchronizować, ale spis ogólnie udany.
Co do danych z gminy, to pracowałem nad aktualizacją. Mapy wcale nie ruszaliśmy (tak jak w większości kraju), bo dane były tragiczne, poza tym w 2 tygodnie trzeba było sprawdzić 2500 gospodarstw, które też były tragicznie opisane.
|
|
Hej, a u mnie zadziałało
Przed chwilą udała się pełna synchronizacja i mam punkty adresowe, do tego PRAWIDŁOWO naniesione, wprawdzie wygląda na to że są to tylko gospodarstwa ponad 1ha, ale zawsze mogę jutro ruszyć w teren
O ile nic się nie zmieni...
Pozdrawiam z Kujawsko-Pomorskiego!
|
|
a ja jestem ciekaw kto mi odda 16zł, które wydałem stojąc w jakims zadupiu, nie wiedzac co sie dzieje i probujac poprzez biura numerow ustalic jakiekolwiek kontaktowe nry... do UM dzwonilem, na nim samym stracilem z 10zl - facet z portierni szukal kogokolwiek od spisu - nie bylo ani jednej duszy... a co najlepsze - numer do lokalnego oddzialu GUS otrzymalem dopiero, gdy zadzwonilem na Biuro nr sieci orange... zenada po prostu
|
|
mi sie tez udala aktualizacja, mape mam w miare wyrazna ale gdzies z przed ja wiem 5-6 lat (widze jak na mojej dzialce bylo jeszcze pare rzeczy) ale! punkty ktore mam na mapie nie zgadzaja sie z ulicami, chyba wiem gdzie jest jaka ulica i sie one nie zgadzaja |
|
Uważam, ze to zależy od tego, jak w gminie podeszli do weryfikacji wcześniej otrzymanych adresów - z tego co wiem to u mnie naprawdę się postarali - i jest efekt - wszystko się zgadza |
|
Uwierz, że też się staraliśmy, ale niektórych rzeczy przeskoczyć się nie dało, a po 12 godzinnym siedzeniu przed komputerem świra zaczynaliśmy dostawać. |
|
Szacunek - podobno to była tytaniczna praca (w dodatku liderzy chyba niezbyt wielkie wynagrodzenie za to dostaną). |
|
juz lepiej lokalizacje wskazuje mi google maps niz ta mapa ;p
|
|
liderzy to grubą kasę przez pół roku biorą i jeszcze z puli nagród wezmą, najmniej a najwięcej się orobią to właśnie rachmistrze |
|
ZAKTUALIZOWAĆ TO GUS'OWSKIE OPROGRAMOWANIE I WYKONAĆ SYNCHRONIZACJE TO TERAZ PRAWIE JAK TRAFIĆ SZÓSTKĘ W TOTKA. TRZEBA MIEĆ DUŻO SZCZĘŚCIA I SAMOZAPARCIA. JEDNAK PRAWIE ROBI RÓŻNICE!!!
|
Strona 2 z 247
Dodaj odpowiedź:
Przerwa techniczna ... ...
|